• Stravovanie v ŠI

• Stravovanie žiačok je zabezpečené vo vlastnej jedálni s kuchyňou.

Jedáleň ponúka stravovanie v príjemnom prostredí a v dobrej kvalite, rešpektujúc súčasné trendy výživy.

Náklady na nákup potravín podľa VZN č. 2/2022 KSK                Režijné náklady            Spolu
            Celodenná strava       5,75 €                          0,57 €              6,32 €
            Polpenzia (R + V) 3,65 €                      0,30 €             3,95 €
            Raňajky 1,75 €                      0,10€             1,85 €
            Obed 2,10 €                      0,27 €             2,37 €
            Večera 1,90 €                      0,20 €             2,10 €

Všeobecné pokyny – informácie k odberu stravy:

Žiakom školského internátu sa poskytuje celodenná strava.

Odber stravy je možný len na základe čipu, ktorý žiačka dostane pri nástupe do ŠI, a platí počas celého pobytu žiačky. Čip slúži zároveň aj na evidenciu príchodu a odchodu z ŠI.

Informácie k platbe:

- poplatky žiadame uhrádzať len bezhotovostným platobným stykom (bankový prevod alebo trvalý príkaz)

najneskôr do 20. dňa predchádzajúceho kalendárneho mesiaca, za ktorý sa platba uhrádza

- číslo účtu stravovanie: SK92 8180 0000 0070 0021 2654

- variabilný symbol: dátum narodenia žiačky v tvare DDMMRRRR (napr. 01102002)

- špecifický symbol pre platbu bankovým prevodom: aktuálny mesiac a rok v tvare MMRR (napr. 0923) - pri platbe trvalým príkazom sa neuvádza

- v poznámke uviesť meno a priezvisko žiačky.

- v prípade, že si zákonný zástupca vyberie možnosť platenia trvalým príkazom uhrádza mesačný paušál vo výške 120,00 €/mesiac vždy do 20. dňa predchádzajúceho mesiaca.

Preplatky budú vrátené na konci školského roka, pri odchode žiačky z ŠI alebo pri vysokom preplatku (nad 100,00 €).

Ceny a časy výdaja jedál sú platné do odvolania.

Zákonný zástupca svoje dieťa odhlasuje zo stravovania v prípade choroby, odchodu zo školy, výletu, rodinných dôvodov a pod. telefonicky tel.  č.: 055/6433886 vrátnica  alebo 055/789 96 79 - Lenka Sabolová v predchádzajúci deň.

Za neodobratú a včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Diétne stravovanie neposkytujeme, diétne stravovanie /obedy/ poskytuje Gymnázium Šrobárova 1, Košice, celodenné diétne stravovanie poskytuje Stredná športová škola, Tr. SNP 104, Košice, viď informácie na stránke „stravovanie pre žiakov“.

Zápisný lístok na stravu  vyplňte paličkovým písmom!

Čas výdaja stravy

Pondelok až štvrtok                                           Piatok

raňajky    6,00 hod. -  7,30 hod.                         raňajky, suchá strava (O+V)      6,00 hod. -  7,30 hod.

obed      12,00 hod. - 15,00 hod.                        obed                                          12,00 hod. - 15,00 hod.

večera    18,00 hod. - 19,00 hod.