• Do školského internátu žiačky prijímame na základe žiadosti - vyplnením elektronického formulára v hlavnom menu stránky, ktorej súčasťou je zápisný lístok potvrdený strednou školou kam žiačka nastupuje na uvoľnené miesta aj počas školského roka.
            • Prečo sa ubytovať u nás?
            • množstvo oddychových a relaxačných zón, akvárium, jazierko s korytnačkami, dažďová záhrada, outdoorové ihrisko, vonkajšia záhrada, aktívne trávenie voľného času, množstvo záujmových aktivít
            • Športové vyžitie
            • volejbal, ping-pong, tenis, streľba zo vzduchovky, posilňovanie, kondičný tréning, outdoorové ihrisko, boxovacie vrece, basketbalový kôš
            • Internátna čitáreň
            • k dispozícií je denne v popoludňajších hodinách, ponúka množstvo beletrie, knižné novinky, odbornú, náučnú, vedeckú literatúru a časopisy
            • Kultúrne vyžitie
            • spoločenská miestnosť, klavír, varhany, gitary, akordeón
            • Elektronická prihláška do školského internátu na školský rok 2023/2024
            • Milé dievčatá,
              radi by sme Vás privítali v našom školskom internáte. Prihlášku si môžete podať prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdete v hlavnom menu.

• Svetový deň zdravia

Svetový deň zdravia je každoročne 7. apríla významnou oslavou zdravia, ktorá nám pripomína, že zdravie nie je samozrejmosť a je potrebné podieľať sa na jeho ochrane a udržiavaní.

Už v roku 1948 sa krajiny sveta spojili a založili Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby podporovala zdravie všade na svete a najmä bez rozdielov pre všetkých.

• Revolučný vlak

Dňa 18.4.2024 mali žiacky prvého ročníka nášho internátu možnosť navštíviť tzv. Revolučný vlak. Postupne prechádzali spoločne s príjemnou lektorkou vagónmi vlaku, prostredníctvom ktorých sa ocitli napríklad na mieste automobilovej nehody zapríčinenej užitím alkoholu, v drogovom brlohu či vo väzení. Celý zážitok bol zároveň obohatený zaujímavým filmom o tom, ako drogová závislosť dokáže zničiť život nejedného mladého človeka a aké dôležité je z toho sa čím skôr vymaniť. Žiačkam sa “Revolučný vlak” páčil, naučili sa niečo nové a na tento projekt len tak skoro nezabudnú.

• Internátny deň zdravia

Dnes je Svetový deň zdravia 2012 | FitStyle™

Internátny deň zdravia

24.4.2024

- súťažne v posilňovni

- prihlás sa na 1.posch.

vo vychovávateľni do 22.4.2024

Prebiehať bude:

- podľa časového rozpisu

- od 17:00 do 19:00 hod.

Po prihlásení rozpis dostaneš v správe na edupage v utorok 23.4.2024

Disciplíny trvajú 2 minúty:

• Biliard súťaž

Dňa 03.04.2024 sa na našom internáte uskutočnila súťaž v biliarde, kde sa mali možnosť zapojiť žiačky z každej výchovnej skupiny. Aby si mohli zahrať aj žiačky začiatočníčky, zostavili sme družstvá z dvojíc a tých bolo sedem. Trvalo to dlhšie, ale nikomu to neprekážalo a nakoniec sme mali víťazov. Prvé miesto si vybojovali žiačky A. Garančovská, K. Klincková, na druhom mieste sa umiestnili V. Šelembová, V. Michrinová a na treťom mieste skončili S. Bellová a I. Lazurová. Žiačkam sa hra páčila, preto ju naplánujeme aj na budúci školský rok 2024/2025.

• Ovocný deň

V našom školskom internáte sme mali deň zameraný na význam ovocia v našej strave.

Cieľom bolo obohatenie znalostí žiačok a oboznámenie s potrebou konzumácie ovocia pre ich zdravý vývin. Žiačky spísali zoznam najobľúbenejšieho ovocia, degustovali exotické ovocie ako kiwano ,mango, ananás.

• Valentín na našom ŠI a Valentínska diskotéka

Sviatok zaľúbených oslavujú každoročne aj naše žiačky, ktoré prežívajú svoje prvé lásky. Už tradične si pripomíname tento sviatok formou Valentínskej diskotéky, na ktorú pozývame chlapcov z ŠI Komenského.

Diskotéka sa uskutočnila 13.2.2024, atmosféra utorkového podvečera sa niesla v znamení očakávania a intenzívnych príprav na zábavný večer. Tí, ktorí sa rozhodli prísť na tanečný parket, určite neľutovali. V najlepšom sa má skončiť a tak to bolo aj tento rok. Staré priateľstvá sa upevnili, nové vznikli a všetci sa tešia na budúce stretnutie.

• Stolný futbal

Stolný futbal je ideálnou aktivitou na relax a odreagovanie sa preto sme sa rozhodli zorganizovať celointernátnu súťaž v stolnom futbale. Športové referentky sa dohodli na pravidlách hry, čo je povolené a čo zakázané, vyhovujúcom čase, počte hráčok, ... Súťaž začala dňa 22.01.2024 a trvala do 31.01.2024. Vyhodnotenie: na 1. mieste sa umiestnili žiačky zo 6. vs, 2. miesto získala 3. vs a 3. miesto si vybojovali žiačky z 9. vs. Gratulujeme a tešíme sa nabudúce.

V termíne od 23.11.2023 do 07.12.2023 sa na našom ŠI Považská 7, Košice, uskutočnila celointernátna aktivita „Stolno-tenisový turnaj“, kde sa mohli zapojiť žiačky z každej výchovnej skupiny. Na stretnutí športovej komisie sa športové referentky dohodli na pravidlách, čase, ... Vyhodnotenie: na 1. mieste sa umiestnila Vanessa Šelembová, 2. miesto získala Ivana Lazúrová a 3. miesto si vybojovala Sára Bellová. Gratulujeme.

• Vianočné inšpirácie a vianočná akadémia

Začiatok adventu sme, ako každý rok, oslávili zdobením stromčeka. Tejto milej povinnosti sa s radosťou zhostili naše prváčky. Priestory internátu ožili zimnou výzdobou a trblietavými svetielkami. V priebehu decembra so žiačky mohli zapojiť do výroby vlastných darčekov a vybrať si z pestrej ponuky tvorivých dielní. Prebiehala aj príprava kultúrneho programu na vianočnú akadémiu, do ktorej sa zapojili všetky výchovné skupiny. 12. decembra podvečer sme sa zišli v spoločenskej miestnosti voňajúcej čerstvými medovníčkami a vianočným punčom, ktorý si žiačky mohli zakúpiť za symbolický príspevok, ktorým prejavili ochotu pomáhať iným, v tomto prípade organizácii Červený nos. Potom sme už len obdivovali talentované dievčatá, ktoré spievali, tancovali či hrali na hudobné nástroje. Čerešničkou na torte bolo spoločné vystúpenie našich žiačok a chlapcov z internátu Komenského. Čas adventu sa rýc

• Zriaďovateľ