• Záložka do knihy

• Počas októbra, ako už tradične, sa náš školský internát zapojil do projektu Záložka do knihy spája slovenské školy.  Tohtoročnou témou boli Hrdinovia detektívnych románov. Tento školský rok sa našou partnerskou školou stala Spojená škola Školská 7 v Banskej Bystrici, s ktorou sme si vymenili celkovo 20 kusov záložiek. Žiačky mali možnosť vytvárať záložky individuálne, ale bola aj spoločná tvorba dňa 10.10.2023 v našej internátnej čitárni, kde mali k dispozícii vyrezávací stroj Big Shot a rôzne výtvarné pomôcky. Dievčatám za spoluprácu pri vytváraní záložiek ďakujem a verím, že našu partnerskú školu ich diela potešia.

• Krok za krokom k zdraviu, Hoď loptu a traf kôš

•

Pohyb priaznivo pôsobí na naše zdravie, preto sme sa rozhodli uskutočniť aktivity: „Krok za krokom k zdraviu“ a „ Hoď loptu a traf kôš“. Žiačky si mali možnosť zasúťažiť, zistiť kto najviac krokov, km urobí. Hlavným cieľom bolo viesť žiačky ku každodennému aktívnemu športovaniu.

Vyhodnotenie „Krok za krokom k zdraviu“ : 1. Miesto Šepeľáková Veronika – 45km, 2. Miesto Grmanová Nikola – 44,5km a 3. Miesto Kurillová Tamara – 4,48km.

Vyhodnotenie „Hoď loptou a traf kôš“ : 1. Miesto - Nikola Grmanová, 2. Miesto – Sofia Olčáková a 3. Miesto – Miroslava Palečková.

Všetkým žiačkam, ktoré sa zúčastnili prajeme dobrý pocit z cvičenia, zlepšenie nálady a pocit radosti zo života. Výherkyniam ešte raz gratulujeme.

Mgr. Silvia Jurčiová

• Deň zdravej výživy

• V našom školskom internáte je už tradíciou pripomenúť si dôležitosť zdravej výživy pre naše zdravie formou konzumácie zdravých jedál počas celého dňa a formou ochutnávky zdravých potravín počas večere. Deň zdravej výživy sme v tomto školskom roku pripravili 17. októbra. Našim cieľom bolo poskytnúť žiačkam informácie o benefitoch správnej výživy, pohybu a eliminácii stresu ako prevencie pred rôznymi chorobami a obezitou a tiež ich motivovať k osvojeniu si zdravého životného štýlu. Za spoluprácu ďakujeme stravovacej prevádzke a sponzorom.

• Doučovanie

• Dňa 12. októbra 2023 o 19:30hod. sa zišla študijná komisia na vytvorenie informačného panela. Informačný panel bude slúžiť na evidenciu ponuky a dopytu doučovania zo školských predmetov. Stretnutie začalo rozdelením referentov komisie do dvoch skupín, ktorých úlohou bolo vytvoriť návrh rozloženia informačného panela. Následne sa hlasovalo o ten lepší. Po hlasovaní sa plagát pripevnil na magnetickú tabuľu, aby mohli na ňom pracovať viacerí referenti zároveň. Náčrt urobili ceruzkou, farbu a zvýraznenie textu fixkami. Text doplnili o ilustrácie. Bola uprednostnená ružová farba. Nakoniec sa referentky so záujmom doučovať zapísali a plagát pripevnili na informačný panel pri spoločenskej miestnosti.

• Separovanie

• Separovanie je dôležitým aspektom našej modernej spoločnosti. Pomáha nám efektívne spravovať a recyklovať odpad, čo ma pozitívny vplyv na životné prostredie. V stredu, 4.10.2023 sa zišli naše ekologické referentky a spoločne tvorili nástenky na všetky poschodia nášho internátu, aby aj takýmto spôsobom podporili separovanie vo svojej výchovnej skupine.