• Svetový deň boja proti AIDS

• Dňa 29.11.2023 sme na našom internáte tvorili červené stužky - na podporu Svetového dňa boja proti AIDS (1.12.). Spoločne vyjadrujeme solidaritu s tými, ktorých postihla táto choroba a chceme šíriť osvetu o prevencii. Aj tento malý symbol môže mať veľký význam.

• Olympiáda o verejnej správe

• V našich priestoroch spoločenskej miestnosti sa dňa 22.11.2023 uskutočnilo semifinálové kolo Olympiády o verejnej správe pre žiakov stredných škôl košického a prešovského kraja, ktorú organizoval Ústav politických vied a verejnej správy Univerzity sv. Cyrila a Metóda v Trnave v spolupráci so Združením samosprávnych krajov SK8.

• Prváčky sa predstavujú

• V tomto školskom roku sa stal náš internát druhým domovom pre takmer 70 prváčok. Prišli k nám s rôznymi predstavami, snami, očakávaniami ale aj so svojimi schopnosťami a výnimočnými talentmi, ktoré nám predviedli 26. októbra podvečer v spoločenskej miestnosti. Kto sa prišiel pozrieť na ich kultúrny program, neoľutoval. Mohli sme obdivovať ich spevácke a tanečné výkony, hru na klavír aj husľové variácie na ľudovú nôtu či precítený prednes básne. Prelínali sa tu rôzne rytmy i žánre, program bol pestrý a zaujímavý. Tento deň budú prváčkam pripomínať aj tričká s logom internátu a zážitky z diskotéky, ktorá bola čerešničkou na torte.

Nech sa vám u nás páči, milé prváčky.