• DEŇ ZDRAVIA

• Svetový deň zdravia je každoročne 7. apríla významnou oslavou zdravia, ktorá nám pripomína, že zdravie nie je samozrejmosť a je potrebné podieľať sa na jeho ochrane a udržiavaní.

Už v roku 1948 sa krajiny sveta spojili a založili Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby podporovala zdravie všade na svete a najmä bez rozdielov pre všetkých.

Aj u nás – na školskom internáte sme si tento deň pripomenuli 20.04.2023 ,,Internátnym dňom zdravia – športom k zdraviu“. Účastníčky súťažne prejavili svoj pozitívny postoj k preventívnej starostlivosti o svoje zdravie. Súperilo sa v štyroch disciplínach: dĺžka odbehnutej trasy na bežeckom páse za 2 minúty; počet drepov za 1,5 minúty, počet brušákov za 1,5 minúty a výdrž v planku v minútach. V silnej konkurencii naj výkony podali: Kruppová Monika /1.miesto; Gregová Lea /2.miesto a Kováčová Mária Sofia /3.miesto.

• Internátny deň zdravia 20. 04. 2023

• - súťažne v posilňovni

- prihlás sa na 1.posch. vo vychovávateľni

Prebiehať bude:

- podľa časového rozpisu

- od 17:00 do 19:00 hod.

Po prihlásení ho dostaneš v správe na edupage v stredu.

Disciplíny trvajú 2 minúty:

- beh na bežeckom páse;

- brušáky spočítame;

- drepy spočítame

- dĺžku výdrže v plank – u odmeriame stopkami