• Prečo je rasizmus nebezpečný?

• V stredu, 24. mája mali žiačky nášho internátu možnosť porozprávať sa o zaujímavej téme: Rasizmus - spoločne so školskou psychologičkou a koordinátorkou prevencie. Žiačky diskutovali nielen o rôznych príčinách diskriminácie, ale taktiež o tom, čo môže takáto diskriminácia spôsobiť - diskriminovaní ľudia majú napríklad pocit menejcennosti, strach z verejnosti, psychické choroby….
              Veríme, že žiačky prostredníctvom tejto akcie pochopili, prečo je rasizmus nebezpečný a prečo by s touto teóriou nemali v žiadnom prípade sympatizovať.

• Od 20.03.2023 do 23.03.2023 sa v ŠI Považská 7 konala celointernátna aktivita: "Stolno-tenisový turnaj", kde sa zúčastnili žiačky z každej výchovnej skupiny, 1. miesto si vybojovala Mirka Palečková z 5.VS, 2. miesto získala Denisa Strelcová z 8.VS a na 3. mieste sa umiestnila Lea Ladomirjaková z 3.VS, gratulujeme.

• Švihadlový maratón

• Dňa 15.05.2023 prebehol na našom internáte "Švihadlový maratón", 1. miesto Júlia Ivaničová, 2. miesto Martina Šimcová a 3. miesto Timea Jesenská, žiačkam srdečne gratulujeme.

• Deň mlieka

• V našom ŠI sme si tento významný deň pripomenuli 16.5. 2023 formou ochutnávky mlieka a výrobkov z neho. Žiačky sa popri konzumácii mohli zapojiť do hlasovania o výrokoch týkajúcich sa mlieka. Označovali čo je podľa nich mýtus a čo je pravda. Správnosť odpovedí si mohli overiť po dohlasovaní.

Veríme, že pripomínaním si takýchto dôležitých dní motivujeme naše žiačky k osvojeniu si zdravého životného štýlu.

• Projekt LEŠKA

• Dňa 26.apríla 2023 sa naše žiačky -Tamara Horňáková, Timea Jesenská, Emma Cinová a Viktoria Katerenchuk zúčastnili na pilotnom projekte Lieč – športuj – kvízuj, ktorého idea vznikla na pôde Študentského parlamentu Košického kraja. Zapojilo sa 40 škôl KSK. Naše dievčatá obsadili vynikajúce 12. miesto. GRATULUJEME!