• OVOCNÝ DEŇ

• Zdravý životný štýl je témou, ktorej sa v našom internáte venujeme a povzbudzujeme naše žiačky, aby si ho osvojili. Jednou z ciest ako túto úlohu splniť je pripomínať si rôzne dni venované zdravej výžive. Ako každý rok, aj tento sme oslávili Ovocný deň. V spolupráci s vedúcou stravovacej prevádzky, vychovávateliek a žiačok sme nachystali 26.1.2023 výstavku z rôznych druhov ovocia. Po večeri mali žiačky možnosť ochutnať ovocie podľa svojej chuti. Zároveň na pripravený flipchart písali svoje názory na to, prečo je potrebné konzumovať surové ovocie a zeleninu, ako funguje , čo dodáva nášmu organizmu, aby bol zdravý a vitálny. Veríme, že ovocie je dôležitou a každodennou súčasťou stravy našich žiačok.